LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

16 urdhër-arreste për bandat kriminale/ Kryepokurori i Elbasanit: Hetimet ende vijojnë, janë dinamike

28 Shtator 2023, 10:45, Kronika CNA
16 urdhër-arreste për bandat kriminale/ Kryepokurori i Elbasanit:
Kreshnik Ajazi

Kryeprokurori i Elbasanit, Kreshnik Ajazi, gjatë konferencës së përbashkët me Drejtorin e Policisë së Shtetit deklaroi se prokuroria ka lëshuar 16 urdhër-arreste pas dëshmisë së të penduarit të drejtësisë, Arben Tafani.

Ajazi theksoi se hetimet ende vijojnë dhe janë dinamike.

“Prokuroria ka zhvilluar hetimet për veprat penale, vrasje për gjakmarrje, armëmbajtje pa leje. Këto procedime i referohen dy ngjarjeve kriminale të ndodhura në vitin 2021. Janë administruar provat e plota që lidhen me autorët e dyshuar për këto ngjarje. Janë administruar prova edhe për disa ngjarje kriminale të ndodhura në disa qytete. Autorët e dyshuar kanë vepruar për motive interesi. Më 27/09/2023 u lëshuan 16 urdhër-arreste. Për të gjitha këto procedime, hetimet janë dinamike. Kemi fokus parandalimin e ngjarjeve kriminale, me qëllim vendosjen e autorëve para drejtësisë”, u shpreh Ajazi.

 

 

Lajmet e fundit nga