LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Goditen bandat kriminale/ Kush janë 12 të arrestuarit të përfshirë në vrasje dhe shpërthime me eksploziv

28 Shtator 2023, 10:38, Kronika CNA

Goditen bandat kriminale/ Kush janë 12 të arrestuarit të

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë, Muhamet Rrumbullaku, në një konferencë për mediat dha detaje në lidhje me megaoperacionin "Never Forget”, të zhvilluar në disa qytete të vendit. 

Sipas Rrumbullakut, janë lëshuar 16 urdhër-arreste, 12 prej tyre janë ekzekutuar dhe 4 persona janë ende në kërkim. 

Artan Tafani, anëtar i bandës së Laert Haxhisë, është bërë bashkëpunëtor me drejtësinë dhe ka zbardhur disa ngjarje të rënda kriminale.

Të arrestuar
Artan Tafani
Erisiana Abedini  
Lulzim Spahia
Ligor Romaçka
Bujar Abedini
Bledar Berberi
Mariglen Topuzi
Enriko Xhahysa
Klea Xhafo
Idriz Manaj
Fatjon Veliu 
Leart Haxhiu

Në kërkim 
Lorenc Lala 
Firdeus Berberi  
Kristi Bizheku. 

Ederin Çaushi

 

Lajmet e fundit nga