LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dosjet "e nxehta" të SPAK-ut/ Nën hetim dy figura të tjera të Partisë Socialiste

28 Shtator 2023, 14:54, Kronika CNA
Dosjet "e nxehta" të SPAK-ut/ Nën hetim dy figura të
Altin Dumani

Kreu i Strukturës së Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar, Altin Dumani, gjatë një takimi informal me gazetarët kanë folur për dosjet "e nxehta nën hetim", ku përmenden një sërë zyrtarësh të lartë. 

Mësohet se figura të njohura e kryesore të PS-së janë në lupën e SPAK-ut, të cilët janë Ilir Beqaj dhe Damian Gjiknuri. 

Për ish-ministrin e Shëndetësisë, Ilir Beqaj, ka nisur automatikisht hetimi pasuror.

Ndërsa për Damian Gjiknurin, në lidhje me çështjen e inceneratorëve, Dumani është shprehur se “janë duke u bërë verifikime”./ CNA

 

 

Lajmet e fundit nga