LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

EMRAT/ Zbulohet kush qëndron pas vendosjes së tritolit në lokalin e Noizy-t

28 Shtator 2023, 11:02, Kronika CNA
EMRAT/ Zbulohet kush qëndron pas vendosjes së tritolit në lokalin
Noizy

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku, në një konferencë për mediat zbardhi vrasjet dhe krimet e tjera të realizuara nga grupi i drejtuar nga Laert Haxhiu.

Në fjalën e tij, Rrumbullaku u shpreh se banda e Laert Haxhiut, ka vendosur eksploziv në biznesin e Bashkim Rajkut, babait të reperit Rigels Rajku, i njohur nga të gjithë si Noizy.


“Vendosja e eksplozivit në datën 8.06.2022 në dyqanin e shtetasit Bashkim Rajku në qytetin e Durrësit me autor të dyshuar Laert Haxhiun, Artan Tafani, Lulzim Spahia ose Arapi, Erisjano Abedini, tre të parët nga Lushnja, ndërsa Erisjano Abedini nga Tepelena”, u shpreh Rrumbullaku./ CNA

 

 

Lajmet e fundit nga