LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Punonjësi i policisë përplas këmbësoren/ Përfundon në spital 75-vjeçarja

28 Shtator 2023, 14:57, Kronika CNA
Punonjësi i policisë përplas këmbësoren/ Përfundon
Foto ilustruese

Një aksident ka ndodhur sot në lagjen numër 18, në bulevardin "Gjergj Kastrioti", në Korçë.

Një automjet tip "Ford", i cili drejtohej nga shtetasi N. Sh., punonjës policie, nd/specialist për edukimin në shkolla, pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë, ka përplasur këmbësoren me iniciale V. P., 75 vjeçe.

Si pasojë e moshuara ka përfunduar në spital ku po merr mjekimin.

Sot në lagjen nr. 18, në bulevard 'Gjergj Kastrioti', automjeti privat tip 'Ford' me drejtues shtetasin N. Sh., (punonjës policie, nd/specialist për edukimin në shkolla, pranë Drejtorisë Vendore të Policisë Korçë) ka aksidentuar këmbësoren V. P., rreth 75 vjeçe, banuese në Korçë, e cila u dërgua për mjekim në spitalin e Korçës.

Nga ana e Policisë po kryhen veprimet e mëtejshme procedurale me drejtuesin e automjetit.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po punon për zbardhjen e rrethanave dhe përcaktimin e shkaqeve të aksidentit”, njofton policia./ CNA

Lajmet e fundit nga