LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Karamuço: Dy të arrestuar të tjerë, do rrëfejnë shumë shpejt krimet

28 Shtator 2023, 22:57, Kronika CNA
Karamuço: Dy të arrestuar të tjerë, do rrëfejnë
Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço

Eksperti i kriminalistikës, Ervin Karamuço, paralajmëroi se dy persona të tjerë të arrestuar do të zbardhin krime të rënda.

Karamuço tha në një intervistë televizive se përveç Artan Tafanit, dy persona me precedent kriminalë mund të kthehen shumë shpejt në të penduar.

“Ne kemi shkollë italiane. Përveç këtij që janë kapur, janë edhe dy persona që janë kapur, dhe ato do të kthehen në të penduar shumë shpejt. Grupet janë bërë bashkë, janë nga Lushnja, vrasin në Elbasan, Tepelenë, shkojnë në Korçë etj. Këtë janë grup që kanë përdorur lëndë narkotike. Përveç konflikteve dhe rivaliteteve, këto kanë marrë edhe para për vrasjet. Kanë fituar emër, para dhe pastaj janë lidhur me grupe të tjera dhe kanë lidhje edhe në Greqi”, theksoi ai./ CNA

Lajmet e fundit nga