LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shembet tribuna/ Katër të vdekur dhe qindra të plagosur në një garë me dema në Kolumbi

26 Qershor 2022, 22:45, Kosova & Bota CNA
Shembet tribuna/ Katër të vdekur dhe qindra të plagosur në
Foto ilustruese

Të paktën katër njerëz kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë plagosur pas shembjes së një tribune gjatë një gare me dema në qendër të Kolumbisë, kanë raportuar mediat lokale.

Në disa pamje është parë momenti kur ka rënë tribuna prej druri me plot spektatorë në një stadium në komunën El Espinal.

Njerëzit janë parë duke ikur në panik.

Ky incident ka ndodhur gjatë një organizimi tradicional, në të cilin pjesëtarët e publikut inkurajohen të përfshihen në ring për të angazhuar demat.

Ka shqetësime se numri i viktimave do të rritet./rel

Lajmet e fundit nga