LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Konflikt mes 3 shqiptarëve në Itali/ Goditen me thika. Një i plagosur gjendet në spital

25 Qershor 2022, 22:29, Kosova & Bota CNA

Konflikt mes 3 shqiptarëve në Itali/ Goditen me thika. Një i

Tre shqiptarë janë përleshur me njëri-tjetrin në zonën e Rio Marin, Venecia në Itali. E gjithë ngjarja ka ndodhur në sytë e kalimtarëve të shumtë.

Sipas karabinierëve, dy prej shqiptarëve kanë sulmuar me thikë bashkëkombësin e tyre, i cili për të shpëtuar është hedhur në ujë.  

Sipas karabinierëve ai është shtruar në spital dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Kur kanë kuptuar se në vendngjarje po vinte policia dy të rinj kanë mundur të largohen.

Policia është njoftuar nga kalimtarët e ndodhur në vendin e ngjarjes, e cila po heton shkaqet e konfliktit./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga