LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset një person

25 Qershor 2022, 17:47, Kosova & Bota CNA
Të shtëna me armë zjarri/ Plagoset një person
Foto ilustruese

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar pasditen e sotme në rrugën “Rinia”, në Prishtinë, njofton Policia e Kosovës.

Si pasojë e të shtënave është plagosur një person, i cili është dërguar në spital për ndihmë mjekësore.

Gjithashtu mësohet se janë arrestuar tre persona: Sh. S., 17 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës; A. A., 26 vjeç, shtetas i Republikës së Kosovës; S. A., mashkull, 30 vjeç, shtetas i huaj.

Policia ka njoftuar se në vendngjarje është gjetur dhe sekuestruar një revole e tipit TT, të kalibrit 7.62 mm, e cila dyshohet të jetë arma e përdorur në rast, si dhe një copë fishek të kalibrit të njëjtë.

Me vendim të prokurorit të shtetit, tre të dyshuarit janë dërguar në mbajtje nën dyshimet për veprat penale “Shkaktim i rrezikut të përgjithshëm” si dhe “Mbajtje në pronësi në kontroll ose posedim të paautorizuar të armës”./CNA.al

Lajmet e fundit nga