LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përgjaken rrugët e Kosovës/ Brenda pak orëve, 5 persona humbin jetën e 4 të tjerë plagosen në aksidente rrugore

17 Shtator 2023, 08:31, Kosova & Bota CNA
Përgjaken rrugët e Kosovës/ Brenda pak orëve, 5 persona
Foto ilustruese

Pesë persona kanë humbur jetën në mbrëmjen e së shtunës në Kosovë, si pasojë e aksidenteve rrugore.

Brenda pak orëve u shënuan tre aksidente, përkatësisht në Podujevë, Pejë e Prishtinë.

Aksidenti i parë ndodhi në rrugën Llapnasellë-Graçanicë rreth orës 16:30, ku një person humbi jetën ndërsa dy të tjerë u plagosën.

Aksidenti i dytë u shënua rreth orës 20:30 në rrugën që lidh fshatrat Sfeqël dhe Shajkovc të Podujevës ku humbën jetën dy persona, ndërsa një tjetër mbeti i plagosur.

Gjithashtu një aksident u shënua dhe në fshatin Ozdrim të Pejës ku një makinë përplasi për vdekje dy këmbësorë, ndërsa një tjetër u plagos.

Të plagosurit ndodhen në spital dhe po marrin shërbimin e duhur mjekësor.

Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidenteve që çuan në humbjen e 5 jetë njerëzish./ CNA

Lajmet e fundit nga