LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Osmani shtrëngon duart me Biden: Aleanca e lirisë, e përjetshme

21 Shtator 2023, 09:42, Kosova & Bota CNA
Osmani shtrëngon duart me Biden: Aleanca e lirisë, e përjetshme
Presidenti Joe Biden, Vjosa Osmani

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me presidentin e ShBA-së, Joe Biden.

Osmani ka publikuar fotografi në rrjetet sociale dhe shprehet se aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është aleancë e lirisë dhe aleancë e përjetshme.

Në fotografinë e publikuar nga Osmani, shihet se të dy presidentet ia mbajnë fort dorën njëri-tjetrit, duke treguar aleancën mes dy vendeve.

 

 

Lajmet e fundit nga