LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Moment i frikshëm! Burri tërhiqet zvarrë nga qeni sulmues

20 Shtator 2023, 15:51, Kosova & Bota CNA

Video/ Moment i frikshëm! Burri tërhiqet zvarrë nga qeni sulmues

"Daily Mail" ka publikuar momentin kur një person, në South Yorkshire, të Anglisë tërhiqet zvarrë në rrugë teksa përpiqet të largojë qenin e tij nga një qen tjetër sulmues.

Pamjet e sulmit të ndodhur një ditë më parë tregojnë burrin i veshur me pantallona të errëta, duke mbajtur një qen të vogël të zi lart, ndërsa një qen më i madh, ngjyrë kafe, duket se i tërheq me dhëmbë krahun.

Ndërsa kafsha më e vogël e zezë përpiqet të ikë, kafsha më e madhe e ndjek atë në rrugë.

Policia e armatosur dhe njësitë e qenve nga policia e South Yorkshire u thirrën në vendngjarje në Handsworth.

Burri ka pësuar lëndime të rënda në krahun e tij, por nuk ka rrezik për jetën.

Kryeinspektorja Emma Cheney tha: “Ne e dimë se këto incidente do të shkaktojnë shqetësim tek ata që jetojnë pranë vendndodhjes dhe për ata që dëshmuan incidentin kjo do të ishte shqetësuese./ CNA

Lajmet e fundit nga