LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO-Moment i frikshëm/ Rrufeja godet 33-vjeçaren në Meksikë

20 Shtator 2023, 07:55, Kosova & Bota CNA
VIDEO-Moment i frikshëm/ Rrufeja godet 33-vjeçaren në
Foto ilustruese

Një grua 33-vjeçare dhe një shitës ambulant kanë humbur jetën pasi janë goditur nga një rrufe.

Elvia de Jesus dhe shitësi, i quajtur në vend si Felix Andres, po ecnin në rërën e plazhit Maruata kur u goditën nga rrufeja.

Autoritetet e Aquila-s thanë se de Jesús ishte së bashku me bashkëshortin e saj në plazh ditën e ngjarjes.

Në vendngjarje ka pasur edhe njerëz të tjerë të cilët kanë mbetur të tronditur nga ngjarja.

Sipas Qendrave për Kontrollin dhe Parandalimin e Sëmundjeve ( CDC ), të paktën 40 milionë vetëtima godasin tokën në Shtetet e Bashkuara çdo vit.

Megjithëse shanset për t'u goditur nga rrufeja çdo vit janë më pak se një në një milion, afër 90 për qind e viktimave mbijetojnë.

Shanset që një person të goditet disa herë janë shumë më të vogla, duke ndodhur shtatë herë në jetë./ CNA

Lajmet e fundit nga