LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vazhdon misteri me trupat e "alienëve", studiuesit të vendosur: Njëra prej tyre ka qenë shtatzënë

19 Shtator 2023, 13:20, Kosova & Bota CNA

Vazhdon misteri me trupat e "alienëve", studiuesit të

Vazhdon misteri për trupat e "alienëve", ose të dy qenieve ‘jonjerëzore’ që u paraqitën në kongresin meksikan.

Hetuesit e huaj kanë pohuar se një nga dy 'jonjerëzit' që ata paraqitën ishte shtatzënë kur ndërroi jetë.

Javën e kaluar, entuziast i UFO-ve, Jaime Maussan, zbuloi dy kufoma, të cilat ai i quajti Clara dhe Mauricio, duke e përshkruar zbulimin e tyre si një nga më të rëndësishmit në historinë njerëzore, shkruan "Daily Mail".

Ekipi i tij tani ka deklaruar se studimet e tyre të fundit tregojnë se Clara "ishte gjallë, ishte biologjike dhe ishte shtatzënë", duke treguar për praninë e pjesëve të mëdha në barkun e saj që ata thanë se mund të ishin vezë.

Ata këmbëngulën se ndërsa nuk mund të përcaktonin nëse ishte një formë jete jashtëtokësore apo jo nga skanimet, ata treguan se ishte një 'qenie organike e plotë' dhe 'jo një trup me pjesë të ndryshme siç supozuan disa'.

Por shumica e komunitetit shkencor nuk janë të bindur nga gjetjet, me disa ekspertë të UFO-ve dhe mjekësisë ligjore dolën për të kritikuar pretendimet si 'të pabazuara' dhe një 'mashtrim'./ CNA

Lajmet e fundit nga