LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video/ Tërhiqet zvarrë dhe dhunohet barbarisht 3-vjeçari nga edukatoret

19 Shtator 2023, 11:50, Kosova & Bota CNA

Video/ Tërhiqet zvarrë dhe dhunohet barbarisht 3-vjeçari nga

Një fëmijë 3-vjeçar është dhunuar barabarisht në një çerdhe në Fushë-Kosovë.

Një familjar i vogëlushit ka denoncuar dhunën barbare të edukatoreve.

Në pamjet e bëra publike nga familjari i 3-vjeçarit Fatos Geci shikohet që në dhunën ndaj të voglit janë të përfshira 2 edukatore.

Dhuna e ushtruar ka ndikuar në shëndetin e 3-vjeçarit duke i shkaktuar probleme me gjumin dhe shenja ankthi. 

Familjarët u bënë thirrje autoriteteve që të reagojnë për ngjarjen e rëndë. 

“Të nderuar media dhe prindër! Dua të ndaj me ju diçka të tmerrshme që sapo ka ndodhur në Fush Kosovë, në çerdhen shtetërore të fëmijëve “Gëzimi Ynë”, është rrahur brutalisht nipi im Lisi, vetëm 3 -vjeç. Shikoni kamerat ku shihet qartë që po rrihet e tërhiqet zvarrë. Nipi im ka pësuar trauma të rënda psikike dhe nuk mund të flejë më, nipi po përjeton një ankth të madh. Kërkoj nga organet e drejtësisë ta bëjnë punën e tyre. Idiotëve dhe monstrave të tilla duhet t’i jepet fund një herë e përgjithmonë. Le të jetë rasti i fundit i dhunës ndaj fëmijëve.”, shkruan familjari./ CNA

Lajmet e fundit nga