LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Ismail Kadare merr nënshtetësinë e Kosovës/ Vjosa Osmani i dorëzon dekretin

5 Shtator 2023, 20:04, Kosova & Bota CNA

Ismail Kadare merr nënshtetësinë e Kosovës/ Vjosa Osmani i

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani i ka dorëzuar shkrimtarit Ismail Kadare, Dekretin e nënshtetësisë së Republikës së Kosovës

Osmani ka publikuar disa foto me Kadarenë në Facebook, ku i uron mrëseardhje në familjen e madhe të Kosovës, “mjeshtrit” të letërsisë shqipe.

Sot shkrimtarit tonë të madh Ismail Kadare, nderit të kombit tonë, ia dorëzova Dekretin e nënshtetësisë së Republikës së Kosovës.

Mirë se vini Ismail Kadare në familjen e madhe të Kosovës! Rrëfimet tuaja le të vazhdojnë ta pushtojnë botën duke na kujtuar fuqinë e letërsisë për t’i formësuar perspektivat, sfiduar normat dhe nxitur dialogun!”, shkruan ajo./ CNA

Ismail Kadare merr nënshtetësinë e Kosovës/ Vjosa Osmani i

Ismail Kadare merr nënshtetësinë e Kosovës/ Vjosa Osmani i

Ismail Kadare merr nënshtetësinë e Kosovës/ Vjosa Osmani i

Lajmet e fundit nga