LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Momente gëzimi në mes të tragjedisë/ Fëmija shpëtohet i gjallë nga rrënojat e tërmetit

6 Shkurt 2023, 13:32, Kosova & Bota CNA

Momente gëzimi në mes të tragjedisë/ Fëmija

Një tërmet 7.8 ballë ka goditur mëngjesin e sotëm Turqinë juglindore dhe Sirinë veriore.

Mijëra viktima, qindra të plagosur dhe nuk duhet ende numri i të pagjeturve.

Reuters ka publikuar pamje nga momenti i shpëtimit të një fëmije.

“Punonjësit e emergjencave shpëtuan një fëmijë nga rrënojat e ndërtesave të shembura pasi një tërmet i madh goditi Sirinë, duke vrarë qindra persona dhe plagosur mijëra të tjerë”, shkruan Reuters./CNA.al

Lajmet e fundit nga