LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Për hir të zotit na ndihmoni”/ Futbollisti turk shpërthen në lot, apeli për ndihmë

6 Shkurt 2023, 10:53, Kosova & Bota CNA
“Për hir të zotit na ndihmoni”/ Futbollisti turk
Volkan Demirel, futbollist

Tërmeti me magnitudë 7.8 ka goditur fuqishëm Turqinë dhe Sirinë mëngjesin e kësaj të hëne.

Mediat e huaja raportojnë për mbi 500 viktima dhe qindra të plagosur.

Situata në Turqi është kaotike ndërsa njerëzit janë të tronditur nga kjo tragjedi.

Së fundi përmes një video në rrjetet sociale ka reaguar edhe  legjenda e portës së Turqisë dhe klubit të Fenerbahces, Volkan Demirel.

I dëshpëruar, i tronditur, në lot, futbollisti, ka kërkuar ndihmë për njerëzit në Hataj.

“Të gjithë janë të mjerë këtu. Të gjithë po vdesin në Hataj. Ju lutem dërgoni ambulancë, ndihmoni këtu. Kushtet janë shumë të këqija. Ndihmoni, nuk mund t’i arrijmë njerëzit. Nuk mund të bëjmë shumë vetë. Dua që t’i dërgoni të gjitha nëse është e mundur. Ju lutemi ndihmoni për hir të Zotit”, the Demiral./ CNA.al

Lajmet e fundit nga