LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Video-Tërmeti mbi 7.8 ballë shkund Turqinë dhe Sirinë/ Në pak momente rrënohet gjithçka

6 Shkurt 2023, 09:59, Kosova & Bota CNA

Video-Tërmeti mbi 7.8 ballë shkund Turqinë dhe Sirinë/

Mbi 500 viktima  raportohensi pasojë e një tërmeti të fuqishëm me magnitudë 7.8 që  goditi Turqinë jugore këtë mëngjes.

Më shumë se 1,700 ndërtesa u dëmtuan në 10 qytete turke dhe siç është raportuar, të paktën 18 pasgoditje me magnitudë mbi 4 ballë janë regjistruar pas tërmetit të fuqishëm.

Ndërkohë ekspertët kanë paralajmëruar se pasgoditjet e forta ka të ngjarë të vazhdojnë në orët dhe madje edhe ditët në vijim./CNA.al

Lajmet e fundit nga