LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje të tjera

6 Shkurt 2023, 11:41, Kosova & Bota CNA
Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje
Foto ilustruese

Tërmeti 7.7 ballë ka goditur sërish Turqinë, i shoqëruar nga një tjetër pasues, 5.9 ballë. Qindra lëkundje të tjera pasuese vijojnë të trondisin vendin.

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Lekundjet vazhdojnë prej 6 orësh. Deri më tani raportohet për 912 viktima dhe mijëra të plagosur.

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Tërmeti 7.7 ballë godet sërish Turqinë/ Qindra lëkundje

Kujtojmë se tërmeti 7.8 ballë u regjistrua në orët e para të mëngjesit të sotëm. Ekipe shpëtimi janë dërguar edhe nga shtete europiane për të ndihmuar Turqinë dhe Sirinë në gjetjen e njerëzve të mbetur në rrënoja.

Shumë ndërtesa, aeroporte apo ndërtesa historike janë të rrënuara nga goditjet e fuqishme./ CNA.al

Lajmet e fundit nga