LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Hoteli u shkatërrua në pak minuta/ Një pjesë e ekipit të volejbollit për femra nën rrënoja

6 Shkurt 2023, 11:24, Kosova & Bota CNA

Hoteli u shkatërrua në pak minuta/ Një pjesë e ekipit

Lojtarët e skuadrës Malatya Metropolitan Belediyespor, të cilët garuan në play-off në Kategorinë e 2-të të Volejbollit për meshkuj TVF, grupi i 6-të, mbetën nën rrënoja pasi hoteli Kirçuval, ku ata po qëndronin në Malatya, u shkatërrua për shkak të tërmetit. 

Mësohet se sportistët Enes, Mustafa dhe Berk janë nxjerrë nga  rrënojat gjatë operacioneve të shpëtimit.

Ndërsa nën rrënojat e tërmetit kanë mbetur edhe lojtarët e Volejbollit të Femrave të Hatajit, raporton CNN turk.

Lojtari i Alanya Belediyespor, Eneshan Can njoftoi në rrjetet e tij sociale se 14 lojtarë të Ekipit të Volejbollit të Femrave të Hatayit mbetën nën rrënoja pasi ndërtesa ku ata po qëndronin u prish.

Presidenti i klubit Alanya Belediyespor, Mehmet Erken tha se ata bënë përpjekjet e nevojshme për të arritur tek lojtarët.

"Zemrat tona janë thyer. Shpresojmë që qytetarët tanë që ishin nën rrënoja të largohen sa më shpejt të jetë e mundur. Shpresoj që sportistët tanë të kenë dalë. u shpreh ngushëllimet e mia familjeve të qytetarëve tanë që humbën jetën”, ka thënë ai./CNA.al

Lajmet e fundit nga