LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Shtohet numri i viktimave/ Erdogan: Mbi 912 persona kanë humbur jetën, mjëra të tjerë të plagosur

6 Shkurt 2023, 11:23, Kosova & Bota CNA

Shtohet numri i viktimave/ Erdogan: Mbi 912 persona kanë humbur jetën,

Presidenti turk Recep Tayip Erdogan, në një deklaratë për mediat ka shpallur gjendjen e jashtëzakonshme në Turqi pas goditjes së fuqishme nga tërmeti.

Erdogan ka bërë me dije se deri më tani raportohet për 912 viktima dhe mijëra të plagosur.

“Deri tani kanë humbur jetën 912 qytetarë tanë. Janë shpëtuar 2 mijë e 470 persona. Numri i ndërtesave që janë gjetur të shkatërruara është 2 mijë e 818." Tha Erdogan./ CNA.al

Lajmet e fundit nga