LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

"Më shpëtoni"/ Gruaja turke nën rrënoja kërkon ndihmë në rrjete sociale

6 Shkurt 2023, 13:16, Kosova & Bota CNA

"Më shpëtoni"/ Gruaja turke nën rrënoja

Një tërmet i fuqishëm ka goditur një zonë të gjerë në Turqinë juglindore, pranë kufirit me Sirinë, duke vrarë më shumë se 900 njerëz dhe duke bllokuar shumë të tjerë.

Mijëra viktima e të plagosur, si dhe qindra nën rrënoja.

Një grua e identifikuar se Aysel Yeral ka bërë thirrje për ndihmë nga Tëitter-i.

Ajo ka shpërndarë fotografinë, pasi ka mbetur e ngujuar nën rrënoja.

Postimi është shpërndarë nga një këngëtar turk, i quajtur Haluk Levend.

“Më shpëtoni”, shkruan krahas fotos së postuar nga qytetarja, raporton “Cumhuriyet”./CNA.al

"Më shpëtoni"/ Gruaja turke nën rrënoja

Lajmet e fundit nga