LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

VIDEO- Pamje tronditëse nga Turqia/ Pallati shembet nga goditja e tërmetit

6 Shkurt 2023, 12:53, Kosova & Bota CNA
VIDEO- Pamje tronditëse nga Turqia/ Pallati shembet nga goditja e
Foto ilustruese

Pamje tronditëse vijnë nga Turqia , e cila po goditet herë pas here nga tërmete të fuqishme.

Deri më tani mediat e huaja raportojnë se numrin i vikitmave ka kaluar mbi 1 mijë, ndërsa mijëra të tjerë janë plagosur.

Ndërtesa historike, aeroporte, xhami, janë kthyer në rrënoja nga goditjet e njëpasnjëshme të tërmeteve.

Foto dhe video tronditëse shihen kudo në mediat e huaja dhe rrjetet sociale .

Së fundi një video po qarkullon në rrjet, ku shihet se si një pallat shembet nga tërmeti./ CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga