LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Maggie Pojani as you've never seen before/ Surprises the jury, "turns into a Tropoje chick"

2022-11-26 11:38:00, Lifestyle CNA

Maggie Pojani as you've never seen before/ Surprises the jury, "turns

We are always used to seeing Maggie Pojani as sensual in her dances, and she is even often criticized for this "seductive weapon" that she never forgets to leave at home.

But yesterday evening she surprised the jury with her dance, where she performed the Tropoja dance.

Maggie appeared as we had never seen her before, under a traditional outfit, as she danced like a "Tropoje chick".

Maggie Pojani as you've never seen before/ Surprises the jury, "turns

Here are some of the judges' comments about her dance:

Kledi Kadiu:  The emphasis and the energy that this dance requires, the steps were more or less the same, it was not a difficult dance that anyone was looking for.

Lili Cingu: Të kërcesh vallen tropojane duhet të tregosh bukurinë e Tropojës e të shtojzovalleve, levizjet duhet të ishin më femër, dhe maksimumin por jo atë që desha unë. Femrat të bëjnë për vete në kërcimin e Tropojës.

Valbona Selimllari: Megi i dha një tjetër ngjyrë ndërkohë që unë e kam trajtuar më elegante me levizje më të shtrira. Pato momente,por doja një tjetër ndjesi.

Dalina Buzi: Mua realisht mu duk se u transferua shumë mirë dhe më erdhe me shumë energji. Më pëlqeu shumë. Duhet të punosh pak me shtrimin e duarve.

Armand Peza: Në të gjitha versionet ti ishe minore në këtë kërcim.

Vlerësimet:

Dalina Buzi: 8 pikë, Armand Peza 7 pikë, Lili Cingu 9 pikë, Kledi Kadiu 7 pikë, Valbona Selimllari: 8 pikë, në total 39 pikë.

Yesterday evening, the dances were all under popular rhythms, all this an evening organized in the framework of the holidays of November 28-29./CNA.al

14:44 Lifestyle

Harroi Bleron dhe

Në botë njerëzit merren me dramën e ndarjes Shakira-Pi...

21:31 Lifestyle

Nata e tretë e

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e tretë e festivalit “Kënga...

16:21 Lifestyle

Është

Pak kohë më parë u zbulua se Enca ishte në një lidhje dash...

15:59 Lifestyle

Olsa

Tashmë është zyrtare, Ori Neviaj do të jetë pjesë e pa...

15:52 Lifestyle

Flori Mumajesi dhe

Teksa të gjithë menduan se fshirja e projekteve muziko...

Lajmet e fundit nga