LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

World Cup/ 'Sexiest fan' risks arrest, what rule did she break in Saudi Arabia?

2022-11-25 18:16:00, Lifestyle CNA

World Cup/ 'Sexiest fan' risks arrest, what rule did she break in

The match between Croatia and Morocco, in the World Cup held in Qatar, had no footballing interest at all. 

The match ended 0-0 and many fans lost interest at times during the game, but it was an event that brought all sides together and had spectators turning their eyes from the stands.

The presence of former Miss Croatia Ivana Knoll in the field could not go unnoticed. And this after in a year when the restrictions on clothing are very strict, the model decided to "scandalize" the fans with her clothing and make appearances that could even lead her to prison

Ivana Knol vendosi të tregojë patriotizmin e saj të fortë fortë pavarësisht rregullave të rrepta. Dhe me siguri ia ka dalë, pasi në Katar është shfaqur me rroba banje, që jo vetëm është e ndaluar për t'u veshur, por ndoshta as për të pasur një veshje të tillë.

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Ivana Kno?ll (@knolldoll)

Pak më modeste, pra pa rroba banje, por me veshje, ishte pamja e saj në stadiumin Al-Bayat. Modelja kishte veshur një fustan me kuadrate kuq e bardhë,  një referencë e dukshme për flamurin e vendit të saj. Veshja ishte e gjatë dhe vinte me kapuç. 

Mirëpo, ndoshta as kjo nuk e mbron, pasi format e saj bombastike ishin mjaft të dukshme dhe është e sigurt se kjo veshje ndalohet nga ligjet strikte të Katarit.

Megjithatë, paralajmërimet ishin të qarta. " Vizitorët (burra dhe femra) pritet të tregojnë respekt për kulturën vendase duke shmangur veshjet tepër të dukshme për publikun," paralajmëroi autoriteti i turizmit të Katarit përpara Kupës së Botës. "SNë përgjithësi rekomandohet që burrat dhe gratë të sigurojnë që shpatullat dhe gjunjët e tyre të jenë të mbuluara,” sqaroi ai./CNA.al

14:44 Lifestyle

Harroi Bleron dhe

Në botë njerëzit merren me dramën e ndarjes Shakira-Pi...

21:31 Lifestyle

Nata e tretë e

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e tretë e festivalit “Kënga...

16:21 Lifestyle

Është

Pak kohë më parë u zbulua se Enca ishte në një lidhje dash...

15:59 Lifestyle

Olsa

Tashmë është zyrtare, Ori Neviaj do të jetë pjesë e pa...

15:52 Lifestyle

Flori Mumajesi dhe

Teksa të gjithë menduan se fshirja e projekteve muziko...

Lajmet e fundit nga