LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Nata e tretë e

2022-11-24 21:31:00, Lifestyle CNA

Nata e tretë e

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e tretë e festivalit “Kënga Magjike 2022” në edicionin e saj të 23-të.

Mes artistëve pjesëmarrës sonte do të zgjidhen 20 finalistët e këtij edicioni të  23-të të Këngës Magjike. Deri tani janë zbuluar vetëm 2, është Erik Lloshi dhe Blerina Braka.

Secili artist shqiptar prezantohet nga 20 artistët e huaj.

Këngëtarët e huaj gjithashtu do të flasin shqip. Si dhe do të këndojnë muzikën shqip sepse do të ketë një kolazh të përgatitur me muzikë shqiptare

Kujtojmë se “Kënga Magjike”, e prezantuar nga Ardit Gjebrea, Olta Beqiri dhe Eva Murati, e nisi transmetimin nga ambiente të reja./CNA.al

16:21 Lifestyle

Është

Pak kohë më parë u zbulua se Enca ishte në një lidhje dash...

15:59 Lifestyle

Olsa

Tashmë është zyrtare, Ori Neviaj do të jetë pjesë e pa...

15:52 Lifestyle

Flori Mumajesi dhe

Teksa të gjithë menduan se fshirja e projekteve muziko...

Lajmet e fundit nga