LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Harron moshën e maturuar/ Aktori i

2022-11-25 17:33:00, Lifestyle CNA
Harron moshën e maturuar/ Aktori i
Oh Yeong-su

Oh Yeong-su , aktori korean i cili së fundmi fitoi një Golden Globe për performancën e tij në serialin hit " Squid Game ", është akuzuar për sjellje të pahijshme seksuale. Ai u lirua pa paraburgim.

Harron moshën e maturuar/ Aktori i

Prokurorët në Suwon, afër Seulit, zbuluan të premten se kishin akuzuar Oh një ditë më parë. 78-vjeçari Oh dyshohet se ka prekur në mënyrë të papërshtatshme trupin e një gruaje në mesin e vitit 2017.

Viktima e supozuar paraqiti një ankesë kundër Oh në dhjetor të vitit të kaluar. Autoritetet e mbyllën çështjen në prill, por e rihapën përsëri me kërkesë të viktimës, raporton agjencia e lajmeve Yonhap. I pyetur nga prokurorët, Oh i mohoi akuzat.

Në një deklaratë Oh të ndarë me transmetuesin korean JTBC, aktori tha: "Unë thjesht e mbajta dorën e saj për të udhëhequr rrugën rreth liqenit. Unë kërkova falje sepse [personi] tha se ajo nuk do të bënte bujë për këtë, por kjo nuk do të thotë që unë i pranoj akuzat.”

Agjencia e lajmeve AFP citoi një zyrtar të gjykatës Suwon të thoshte se "gjithçka e raportuar nga media lokale nuk është faktikisht e saktë".

Agjencia shtoi se ministria koreane e kulturës tërhoqi një reklamë televizive qeveritare në lidhje me inovacionin rregullator që shfaqte Oh jashtë transmetimit pas aktakuzës.

Oh lindi në 1944 në Kaesong, tani pjesë e Koresë së Veriut, dhe u zhvendos me familjen e tij në Jugun e kontrolluar nga SHBA pasi paralelja e 38-të u bë një vijë ndarëse dhe para luftës ndër-koreane.

Ai filloi aktrimin profesionalisht në vitin 1967 dhe pjesën më të madhe të karrierës e ka kaluar në teatër live. Në vitin 2013, ai pretendoi se kishte luajtur në më shumë se 200 produksione skenike, duke përfshirë adaptimet koreane të "A tramvaj me emrin Dëshira" dhe "Faust" të Goethe.

Përpara "Squid Game", roli më i njohur në film i Oh ishte si murgu i vjetër në filmin e shumëçmuar të Kim Ki-duk "Pranvera, Vera, Vjeshtë, Dimër ... dhe Pranvera".

Në "Squid Game" të Netflix, Oh luajti pjesëmarrësin më të vjetër në konkursin e mbijetesës dhe dukej se ishte një film i sjellshëm mes një mase interesash të dhunshme vetjake.

Roli i dha atij një çmim Golden Globe për aktorin më të mirë dytësor në një seri, mini-serial ose film televiziv, si dhe një nominim Primetime Emmy për aktorin e jashtëzakonshëm dytësor në një seri dramatike./CNA.al

14:44 Lifestyle

Harroi Bleron dhe

Në botë njerëzit merren me dramën e ndarjes Shakira-Pi...

21:31 Lifestyle

Nata e tretë e

Ka nisur mbrëmjen e sotme nata e tretë e festivalit “Kënga...

16:21 Lifestyle

Është

Pak kohë më parë u zbulua se Enca ishte në një lidhje dash...

15:59 Lifestyle

Olsa

Tashmë është zyrtare, Ori Neviaj do të jetë pjesë e pa...

15:52 Lifestyle

Flori Mumajesi dhe

Teksa të gjithë menduan se fshirja e projekteve muziko...

Lajmet e fundit nga