LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Euro dhe dollari, “të pafuqishëm” përballë lekut/ Kursi i këmbimit, 29 korrik 2022

29 Korrik 2022, 08:16, Ekonomi CNA

Euro dhe dollari, “të pafuqishëm” përballë

Monedhat e huaja shfaqen të zhvlerësuara përballë lekut në tregun valutor.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 113.8 lekë dhe shitet 115 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 137.8 lekë, dhe shitet me 139.1 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.5 lekë, shitet me 119.8 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 87.9 lekë dhe shitet me 89.6 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Euro dhe dollari, “të pafuqishëm” përballë

Lajmet e fundit nga