LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dollari tenton të marrë veten, euro "ngrin”/ Kursi i këmbimit, 27 korrik 2022

27 Korrik 2022, 08:18, Ekonomi CNA

Dollari tenton të marrë veten, euro "ngrin”/ Kursi i

Monedhat e huaja kanë regjistruar një rritje të lehtë këtë të mërkurë në tregun valutor.

Kështu, sot në tregun valutor dollari amerikan blihet me 114 lekë dhe shitet 115.3 lekë.

Euro sot blihet me 116.3 lekë në shitje, sot këmbehet me 117 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 136.8 lekë, dhe shitet me 138.4 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 118.1 lekë, shitet me 119.4 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 88 lekë dhe shitet me 89.8 lekë.

Më poshtë po sjellim të dhënat e këmbimit valutor, për të gjitha monedhat e huaja./CNA.al

Dollari tenton të marrë veten, euro "ngrin”/ Kursi i

Lajmet e fundit nga