LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Veliaj tha se ishte hapur/ Demaskohet propaganda, godina 15 e konviktit rezulton e mbyllur

26 Mars 2024, 19:15, Denoncim CNA

Veliaj tha se ishte hapur/ Demaskohet propaganda, godina 15 e konviktit rezulton

Rreth dy javë më parë, kryebashkiaku Erion Veliaj njoftoi hapjen e godinës 15 të konviktit të studentëve në Qytet Studenti, në kryeqytet.

Veliaj reklamoi investimin, duke pretenduar se në këtë godinë do të akomodohen 300 studentë, ndërkohë që disa vajza ishin akomoduar.

Kryebashkiaku takoi 4 studente që supozohet se po qëndronin në këtë godinë. Por kjo nuk është gjë tjetër veçse propagandë.

Veliaj tha se ishte hapur/ Demaskohet propaganda, godina 15 e konviktit rezulton

Në pamje shihet se dhomat janë bosh dhe asnjëra prej studenteve nuk është akomoduar.

Veliaj tha se ishte hapur/ Demaskohet propaganda, godina 15 e konviktit rezulton

CNA ka mësuar se në të vërtetë godina e konviktit është e mbyllur dhe nuk ka hapur ende dyert.

CNA ka sjellë një video ku shihet se dyert e godinës 15 janë të kyçura dhe aty nuk gjendet askush.

E vërteta është se në ditën e inaugurimit, dërguan 4 studente që pretendonin se banonin aty vetëm për të reklamuar punën e Veliajt.

Veliaj tha se ishte hapur/ Demaskohet propaganda, godina 15 e konviktit rezulton

Në fakt, studentët kanë treguar interes të madh për hapjen e godinës dhe shkojnë çdo ditë për informacion te drejtoria e konvikteve, por nuk marrin përgjigje.

Tashmë, është e qartë se studentët nuk janë akomoduar ende dhe se gjithçka ka qenë propagandë./ CNA

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by CNA.al (@cna.lajme)

Lajmet e fundit nga