LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Standardi i dyfishtë në tjetërsim prone/ Rama dhe Bollino të lirë, Jorgo Goro në burg

25 Mars 2024, 20:50, Denoncim CNA
Standardi i dyfishtë në tjetërsim prone/ Rama dhe Bollino të
Carlo Bollino

Anëtari i Kryesisë së PD-së, Gent Strazimiri, ka ngritur akuza ndaj SPAK-ut për çështjen e tjetërsimit të pronave nga kryebashkiaku në detyrë i Himarës, Jorgo Goro në Dhërmi.

Strazimiri thotë se SPAK-u po vepron me disa standard, pasi arrestoi Goron dhe banorin Stavri Mëhillin, por nuk vë në pranga kryeministrin Edi Rama dhe Carlo Bollinon.

Ai thekson në rrjetet sociale se ashtu siç u tjetërsua prona në Dhërmi, edhe Bollino ka tjetërsuar pronën e shtetit në Tiranë.

Deklarata e plotë:

"Casus" për studentët e drejtësisë që përgatiten nën shembullin e SPAK-istëve:

- Jorgo Goro dhe Stavri Mëhilli janë arrestuar nga SPAK, se kanë tjetërsuar 5512 m2 tokë shtet në Himarë, brenda 5 ditësh...

- Edi Rama dhe Karlo Bollino nuk arrestohen nga SPAK, megjithëse kanë tjetërsuar rreth 5000 m2 tokë shtet në Tiranë, brenda 7 muajsh...

Duke qenë se vepra penale është e njëjta por në burg janë vetëm Goro e Mëhilli por jo Rama e Bollino:

* Cila është vepra penale që ka kryer Goro-Mëhilli dhe që dallon nga ajo që ka kryer Rama-Bollino:

1. Kanë tjetërsuar 512 m2 më shumë se Rama-Bollino?

2. Tjetërsimin e ka bërë brenda 5 ditësh e jo brenda 7 muajsh si Rama-Bollino?

3. Ka tjetërsuar tokë në Himarë dhe jo në Tiranë si Rama-Bollino?

------------------------

Në pritje të përgjigjes së saktë përshëndes "heronjtë e fëmijëve tanë" dhe mbështetësit e tyre kudo si ndodhen: SPAK YOU./ CNA

Lajmet e fundit nga