LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncimi: Gazheli, sekser me pagesë për emërime “Konsull Nderi”, si mashtroi biznesmenin turk

24 Mars 2024, 18:20, Denoncim CNA
Denoncimi: Gazheli, sekser me pagesë për emërime “Konsull
Ish-ambasadori i Shqipërisë në Turqi, Gent Gazheli

Një denoncim i fortë ka ardhur këtë të diel për ish-ambasadorin e Shqipërisë në Turqi, Gent Gazheli, i cili aktualisht mban postin e drejtorit të Përgjithshëm të Doganave.

Ish-kryeministri Sali Berisha, duke iu referuar mesazhit të një qytetari digjital, thotë se Gazheli është sekser me pagesë i kryeministrit Edi Rama për emërime “Konsull Nderi”.

Berisha tregon rastin e biznesmenit turk Emre Teylar, i cili ka ngritur padi ndaj drejtorit të doganave, për kohën që ka qenë ambasador.

Sipas tij, Gazheli i kishte premtuar në vitin 2019 biznemesit se do ta bënte konsull nderi të Shqipërisë në Izmir kundrejt ryshfetit dhe një pjesë të parave ia ka dërguar nëpërmjet një transferte bankare tek Nertila Doka, ish-asistentja e Gazhelit.

Berisha ka publikuar dokumentet, ku avokati i Nertila Dokas pretendon se paratë i janë kthyer biznesmenit turk, të cilit i është kërkuar të tërheqë padinë.

Denoncimi: Gazheli, sekser me pagesë për emërime “Konsull

Denoncimi i plotë:

Gazheli sekser me pagesë i Edi Ramës për emërime “Konsull Nderi”! Superskandal!

Gjatë kohës në detyrë si Ambasador i Shqiperisë në Turqi, drejtori aktual i doganave, ish-arkëtari i PS Genti Gazheli, premtonte në emër të Ramës emërime Konsulli kundrejt pagesave, rryshfeteve të mëdha. Biznismeni turk Emre Telyar padit Gazhelin për paratë që i ka marrë. Krim qeveritar!

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Biznesmrni turk Emre Telyar ka ngritur padi ndaj ish ambasadorit tone ne Turqi dhe drejtorit aktual te doganave Genti Gazheli sepse i ka marre para per Ramen per ta emruar Konsull Nderi. Telyarnje kist te parave e ka deguar me banke. Por pasi

Denoncimi: Gazheli, sekser me pagesë për emërime “Konsull

Pershendetje Doktorr. Nje mik i imi ne sherbime me shkruan se Gent Gazheli qe sot eshte drejtor i pergjithshem i doganave ne vitin 2019 kur ka qen ambasador i Shqiperis ne Turqi i ka mare para nje biznesmeni Turk nga Izmiri qe te ndermjetesoj tek rama per ta emeruar konsull nderi te Shqiperise ne Izmir dhe pasi e ka mashtruar ky biznesmen e ka padit ne gjyq. Kur e ka par qe gazheli po e mashtronte nje pages e ka bere me banke qe te linte gjurme per ta patur si prove. Po ti nis dokumentat dhe shpjegimin e plote te mikut tim.

File i skanuar eshte vertetimi bankar qe biznesmeni turk nga Izmiri Emre Telyar i ka cuar asistentes te ambasadorit te athershem Genti Gazheli zonjes Nertila Doka. Qe eshte lidhje e hershme e tij dhe sa here shkon ne Ankara e takon e flet sot e kesaj dite.

Denoncimi: Gazheli, sekser me pagesë për emërime “Konsull

Tek transferta bankare pershkrimi eshte pagesa e fundit per tu bere konsull i nderit te Shqiperise ne Izmir. Pra bisnensmeni ka kryer disa pagesa cash per kete qellim dhe kur ka kaluar shume kohe pa rezultat ka vendosur qe pagesen e rradhes te kerkuar ta dergonte per te lene gjurme me transferte bankare. Vertetohet nga dokumentat e bankes qe leket e transferuara jane terhequr nga Nertila.

Ndersa fotot jane kallzimi i rregjistruar nga biznesmeni turk ndaj pales shqiptare si dhe me pas komunikime midis avokatit te biznesmenit dhe avokatit te Nertiles ku kjo e fundit pretendon se leket jane kthyer dhe turku duhet te terheqi padine./ CNA

Denoncimi: Gazheli, sekser me pagesë për emërime “Konsull

Lajmet e fundit nga