LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Vrasësit në Vlorë duan të duken”/ Çani zbulon vendin ku shkojnë pas një ngjarje kriminale

16 Qershor 2022, 22:51, Aktualitet CNA
“Vrasësit në Vlorë duan të duken”/ Çani
Gazetari Arian Çani

Gazetari Arian Çani, ka bërë një deklaratë të fortë, teksa ka qenë duke folur për krimin dhe për vrasjet që janë regjistruar në vend.

Çani tha në emisionin “Të Paekspozuarit”, se në qytetin e Vlorës autorët e vrasjeve nuk fshihen, por duan  të "duken".

Duke iu referuar pohimeve të vlonjatëve, ai theksoi se pas një ngjarjeje kriminale në qytetin bregdetar, autorët shkojnë në Lungomare dhe pinë kafe

“Një veçanti e krimit ndodh në Vlorë, krahasuar me qytetet tjera. Kur duan të vrasin dikë në Vlorë, ndodh që për të larë hesapet, pas vrasjes, nuk fshihen më por shkojnë në Lungomare dhe pinë kafe, e thonë njerëzit atje.

Dhe njeriut që i është vrarë p.sh. një njeri i tij, dinë ku t’i gjejnë sepse ata nuk fshihen.

Ndërsa të tjerët fshihen pas aktit të vrasjes, ata nuk ikin, rijnë aty, duan të duken që kanë bërë vrasje. Duan të duken se janë vlonjatë. Nuk rrinë dot pa u dukur ata”, nënvizoi gazetari./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga