LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Spiropali akuzon Berishën e Metën për Belerin: Gozhdë Nastradini e ngulur qëllimisht për të shkaktuar dëme

23 Shtator 2023, 17:28, Aktualitet CNA

Spiropali akuzon Berishën e Metën për Belerin: Gozhdë

Ministrja për Marrëdhëniet me Parlamentin Elisa Spiropali ka folur lidhur me çështjen e kandidatit që fitoi zgjedhjet në Bashkinë Himarë Fredi Beleri.

Ajo hodhi fajin mbi Berishën e Metën të cilët i dhanë mundësinë Belerit të kandidojë për koalicionin opozitar.

Spiropali tha se këtë gozhdë duhet ta shkulim patjetër pasi është një gozhdë e ngulur qëllimisht për të shkaktuar dëme

“Është një çështje zanafillën e saj e ka në vendimin e Berishës dhe Metës për të kandiduar një njeri pavarësisht të shkuarës e qëndrimeve të tij. Është një gozhdë Nastradini që do shumë përqëndrim e durim. Nuk është një çështje politike as mes Greqisë e Shqipërisë, nuk është një çështje e minoritetit grek. Ne e kemi dhe në legjislacion respektimin e minoriteteve. Çështja e Himarës është një çështje e drejtësisë dhe marrëdhëniet mes Greqisë dhe Shqipërisë nuk mund të cënohen nga nacionalizmat e dalë boje. Këtë gozhdë duhet ta shkulim patjetër pasi është një gozhdë e ngulur qëllimisht për të shkaktuar dëme.”, tha Spiropali.

Kandidati që fitoi zgjedhjet në bashkinë Himarë Fredi Beleri ndodhet në burg nën akuzën për krime elektorale./ CNA

Lajmet e fundit nga