LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Prangoset i riu në Lezhë / Plagosi rëndë një 55-vjeçar

23 Shtator 2023, 16:29, Aktualitet CNA
Prangoset i riu në Lezhë / Plagosi rëndë një
Foto ilustruese

Një 36-vjeçar ka rënë në prangat e policisë pasi akuzohet se pasi, pas një konflikti me një 55-vjeçar, e ka dhunuar fizikisht si dhe i ka dëmtuar edhe automjetin.

I arrestuari është shtetasi A. P. 36 vjeç, banues në Spiten, Lezhë për veprat penale "Plagosje e rëndë me dashje" dhe "Shkatërrim prone".

Ky shtetas, në hyrje të fshatit Spiten, për shkak të një konflikti që ka patur me shtetasin Gj. S. 55 vjeç, banues po në fshatin Spiten, Lezhë, në momentin që janë shkëmbyer të dy në rrugë me automjete, me qëllim i ka goditur mjetin 55-vjeçarit, si dhe më pas ka dalë nga makina duke e dhunuar fizikisht.

I plagosuri ndodhet në spital nën kujdesin mjekësor, jashtë rrezikut për jetën.

Materialet procedurale iu referuan Prokurisë për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga