LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Flakët përhapen nga era/ Zjarrfikësit në luftë për shuarjen e dy vatrave të zjarrit në vend

23 Shtator 2023, 17:08, Aktualitet CNA

Flakët përhapen nga era/ Zjarrfikësit në luftë për

Zjarri  ka përfshirë dy zona të ndryshme në vendin tonë.

Një zjarr ka rënë në hyrje të qytetit të Lezhës.

Flakët të cilat kanë përfshirë një zonë me bimësi janë përhapur nga era.

Zjarrfikësit ndodhen në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për vënien nën kontroll të zjarrit.

Ndërkohë në një vatër tjetër është shënuar në Fier pranë pyllit të Darëzezës.

Edhe këtu zjarrfikësit gjenden në vendngjeje për shuarjen e flakëve./ CNA

Lajmet e fundit nga