LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

44-vjeçari kapet me mbi 1500 pako me veshje pa faturë tatimore/ I sekuestrohen mallrat me vlerë 2 milionë lekë

23 Shtator 2023, 16:36, Aktualitet CNA

44-vjeçari kapet me mbi 1500 pako me veshje pa faturë tatimore/ I

Një 44-vjeçar është proceduar penalisht në Lezhë pasi akuzohet për "Shkelja e të drejtave të pronësisë industriale", "Fshehja e të ardhurave" dhe "Mospagim i taksave dhe tatimeve".

44-vjeçari është  shtetasi me inicialet F. Ll., 44 vjeç, banues në Tiranë, për veprat penale

Ky shtetas, në fshatin Rrasfik, Mirditë, në rrugë, është konstatuar dhe ndaluar nga shërbimet e Policisë me automjetin e tij tip "Benz", ku pas kontrollit të mjetit iu gjetën 1563 pako me veshje të firmave të ndryshme, për të cilat nuk dispononte asnjë dokument mbi origjinën e tyre si dhe as faturë tatimore përkatëse.

Vlera totale e mallrave të sekuestruar është rreth 2 000 000 lekë të reja.

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Lezhë, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga