LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Çështja “Beleri”/ Mblidhet sot Asambleja e Kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë

18 Shtator 2023, 08:20, Aktualitet CNA
Çështja “Beleri”/ Mblidhet sot Asambleja e
Fredi Beleri

Ditën e sotme, në orën 13:30 do të mblidhet Asambleja e kryetarëve të Dhomës së Avokatëve të Greqisë, ku do të diskutohet çështja "Beleri".

Pjesë e kësaj konference do të jetë Dhimitros Vervesos, kyratri i Dhomës së Avokatëve dhe Patrick Henry, president i Avokatëve pa kufi.

Ju njoftojmë se ditën e Hënë, 18 shtator, ora 13.30 Asambleja e Kryetarëve të Dhomave të Avokatëve të Greqisë organizon në Maritim Hotel Plaza, konferencë shtypi me temë: Çështja Beleri - Të Drejtat e Njeriut. Në konferencën e shtypit do të flasin:

- Dhimitrios Vervesos

Kryetar i Asamblesë së Dhomave të Avokatisë së Greqisë

- Patrick Henry

President i Avokatëve pa kufi

Ish Kryetar i Komitetit të të Drejtave të Njeriut i Counsil of Bars and Laë Societies of Europe (CCBE)”, thuhet në njoftim.  

Kujtojmë se, Athina zyrtare ka mbajtur qëndrim ndaj Shqipërisë, duke thënë se nuk po respektohen të drejtat e pakicës kombëtare. Në deklarata të ndryshme ata kanë kërkuar lirimin e tij, duke "kërcënuar" se kjo mund të ndikojë në marrëdhëniet mes dy vendeve./ CNA

Lajmet e fundit nga