LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Nga kontrolli me dedektor tek bllokuesi i valëve të telefonit/ Masa të rrepta në provimin Matematikës

17 Qershor 2022, 08:21, Aktualitet CNA
Nga kontrolli me dedektor tek bllokuesi i valëve të telefonit/ Masa
Foto ilustruese

Mbi 33 mijë maturantë në mbarë vendin do i nënshtrohen sot provimit të tretë të Maturës Shtetërore në lëndën e Matematikës.

Provimi nis në orën 10:00 dhe mbyllet në orën 12:30, pra nxënësit kanë në dispozicion për të plotësuar të gjitha pyetjet 2 orë e 30 minuta.

Për të shmnagur kopjimin, janë ndërmarrë masa të rrepta, deri tek kontrolli me dedektor apo edhe te vendosja e bllokuesit të valëve të telefonit.

Testi i Maturës në total do të ketë 60 pikë, ku 20 pikë për pyetjet me alternativa dhe 40 pikë pyetjet me zhvillim./CNA.al

Lajmet e fundit nga