LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Me gjoba e shantazhe/ Ministri i paditur i Ramës tenton të zgjidhë problemet me dhunë

17 Qershor 2022, 17:18, Aktualitet CNA

 

Me gjoba e shantazhe/ Ministri i paditur i Ramës tenton të
Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi ka prezantuar sot 10 makinat e reja inteligjente, të cilat i janë bashkuar flotës së Policisë Rrugore.

Çuçi paralajmëroi shoferët, teksa tregoi se makinat do të nxiren në rrugë të paloguara dhe ato identifikojnë shpejtësinë edhe në ecje, në një largësi relativisht të madhe.

Por pavarësisht paralajmërimit me gjoba e shantazheve, ministri ka vënë në pah paditurinë e tij.

Ministri duhet të mësojë se kur ka pajisje të tilla duhet të ketë një njoftim paraprak se ka ligje e standarte të BE-së.

Pa njoftimin, gjoba është e pavlefshme. Përpos kësaj, duhet theksuar edhe fakti se mjetet duhet të jenë të certifikuara.

Problematikat në rrugët e Shqipërisë nuk mund të zgjidhen me gjoba të pabesa, por me standarte e kulturë.

Ministri Çuçi duhet të dijë se dhuna dhe gjobat nuk zgjidhin asgjë. Ato thjesht dhe vetëm mbushin arkat e shtetit./ B.A. – CNA.al

Me gjoba e shantazhe/ Ministri i paditur i Ramës tenton të
Makinat inteligjente

Lajmet e fundit nga