LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Foto-Bashkia e Korçës reagon pas denoncimit të CNA.al/ Rikonstruktohet plotësisht monumenti i "Skëndërbeut"

17 Qershor 2022, 13:31, Aktualitet CNA

Foto-Bashkia e Korçës reagon pas denoncimit të CNA.al/

Pas denoncimit të bërë një ditë më parë nga CNA.al, në lidhje me dëmtimin e monumentit të Skëndërbeut, në qytetin e Korçës, ka ardhur reagimi i menjëhershëm nga Bashkia.

Ashtu sikurse shikohet edhe në fotot më poshtë, monumenti është rikonstruktuar plotësisht.

Foto-Bashkia e Korçës reagon pas denoncimit të CNA.al/

Në vetëm 24 orë, pas denoncimit të CNA.al, ka ndërhyrë menjëherë kryebashkiaku i Korçës, Sotiraq Filo dhe drejtori i ndërmarrjes së shërbimeve Ilir Dinellari.

Foto-Bashkia e Korçës reagon pas denoncimit të CNA.al/

Është për t’u përshëndetur reagimi i menjëhershëm i strukturave dhe brenda 24 orësh, ky monument merr pamjen e duhur./CNA.al

Foto-Bashkia e Korçës reagon pas denoncimit të CNA.al/

Lajmet e fundit nga