LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Dështon reforma në drejtësi/ Manjani:Katastrofë, s’ gëzon besimin e qytetarëve

17 Qershor 2022, 12:07, Aktualitet CNA
Dështon reforma në drejtësi/ Manjani:Katastrofë, s’
Ylli Manjani

Ish Ministri i Drejtësisë Ylli Manjani, se reforma në drejtësi është një katastrofë dhe jo sukses siç trumbetohet.

Sipas tij, reforma në drejtësi gëzon besimin e vetëm 1/3 –ës, së shqiptarëve.

“Katastrofë për një reformë që të quhet e suksesshme. Një reformë që qëllimin kryesor të saj e kishte të përmirsonte besimin e drejtësisë tek publiku!!!

Nga ana tjetër:

60% e shqiptarëve besojnë se gjykatësit e prokurorët nuk janë të pavarur nga politika. Nga pushteti d.m.th se s'ka "politikë" tjetër nga ia vlen të varesh.

Pothuasje 60% mendojnë se reforma në drejtësi nuk solli drejtësinë e premtuar për njerëzit.

57% mendojnë se drejtësia e reformuar nuk po ndëshkon politikanët e korruptuar.

52% mendojnë se drejtësia e re nuk po ndëshkon krimin e organizuar.

Këto janë të dhënat e sondazhit të Barometrit në Euroneës Albania”, shkruan Manjani në rrjete sociale./CNA.al

Dështon reforma në drejtësi/ Manjani:Katastrofë, s’

Lajmet e fundit nga