LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Autobusi i Këndit Amerikan ndalon në Korçë dhe Pogradec/ Ambasada e SHBA mesazh qytetarëve

17 Qershor 2022, 14:27, Aktualitet CNA

Autobusi i Këndit Amerikan ndalon në Korçë dhe Pogradec/

Autobusi i Këndit Amerikan Lëvizës do udhëtojë në juglindje për dy ndalesat e ardhshme si pjesë e festimeve të 100-vjetorit!

Sikurse bëhet e ditur edhe në faqen zyrtare të Ambasadës së SHBA në Tiranë, ditën e shtunë në datën 18 qershor, ndalesa e radhës do jenë Korça dhe Pogradeci.

Ndërsa në 25 qershor, do jetë në Gjirokastër.

Ambasada e SHBA I drejton dhe një mesazh qytetarëve, të cilët I fton për disa lojëra argëtuese, muzikë amerikane dhe për të mësuar më shumë rreth mundësive për t'u angazhuar me Ambasadën e SHBA-së dhe për të studiuar në Shtetet e Bashkuara.

“Autobusi i Këndit Amerikan Lëvizës do udhëtojë në juglindje për dy ndalesat e ardhshme si pjesë e festimeve të 100-vjetorit! Të shtunën, në datën 18 qershor,  do të jemi në qendrën e qytetit të Pogradecit nga ora 10:00 -14:00 dhe më vonë, po atë ditë, në Korçë në Pedonale nga ora 18:00 - 20:00. Ejani bashkohuni me ne për disa lojëra argëtuese, muzikë amerikane dhe për të mësuar më shumë rreth mundësive për t'u angazhuar me Ambasadën e SHBA-së dhe për të studiuar në Shtetet e Bashkuara. Falenderimet tona të veçanta shkojnë për të gjithë ata që komentuan për të na sugjeruar se ku tjetër duhet të sjellim autobusin. Bazuar në komentet tuaja, ne i shtuam një tjetër ndalesë turit tonë – autobusi do të udhëtojë për në Gjirokastër në datën 25 qershor! Bashkohuni me ne në hyrje të pazarit nga ora 10:00-14:00.”-thuhet në mesazh./CNA.al

Lajmet e fundit nga