LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

“Çmimi mafioz i naftës”/ Vasili: Në Shqipëri qeverisin batakçinjtë e rilindjes

17 Qershor 2022, 16:52, Aktualitet CNA
“Çmimi mafioz i naftës”/ Vasili: Në Shqipëri
Foto ilustruese

Vendimi i bordit për të rritur çmimin e naftës duke e çuar në 265 lekë litri, ka shkaktuar reagime të shumta. Nënkryetari i LSI-së Petrit Vasili në rrjetin e tij social facebook ka reaguar duke thenë se në Shqiperi qeverisin batakçinjte e rilindjes ndaj cmimi është në këtë nivel mafioz.

 Bordi i Transparencës vendosi çmimin e ri rekord të naftës në 265 lekë litri dhe po sot në Maqedoni litri i naftës është 212 lekë për litër.

“Maqedonia nuk prodhon naftë, nuk ka porte por edhe nuk ka në qeveri superbatakçinj  si këta të rilindjes në Tiranë. Ndaj Maqedonia ka një nga gjashtë çmimet më të lira të naftës në Europë,
ndërsa Shqipëria e qeverisur nga rilindja një nga tre më të lartat në Europe”, shprehet  Vasili./CNA.al

 

“Çmimi mafioz i naftës”/ Vasili: Në Shqipëri

Lajmet e fundit nga