LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kisha frikë të mbyllja derën”/ E moshuara rrëfen vetminë pas humbjes së bashkëshortit

12 Shkurt 2023, 21:57, Aktualitet CNA
“Kisha frikë të mbyllja derën”/ E moshuara
Vitori Janollari

Vitori Janollari, e mohuara nga fshati Strëmbec i Përmetit, ka mbetur e vetme që kur bashkëshorti i saj humbi jetën.

Ajo tregoi për “Histori Shqiptare” se fëmijët ka larg, por ajo nuk dëshiron të ikë, ndaj qëndron vetëm në një shtëpi të madhe.

E pyetur nëse ka frikë, nën  Vitoria u shpreh se natën e parë e kishte të vështirë të rrinte vetëm, por më pas u mësua.

“S’kam frikë fare. Shikoj çdo ditë që më ka hequr Perëndia frikën, atë them. Vdiq burri, ndenji 15 ditë çupa, ndenji dhe motra as 15 ditë, pastaj atë natën e parë e kisha shumë të vështirë, nuk mbyllja dot derën e shtëpisë. Do mësohem, thashë unë, siç janë mësuar të tëra. Pastaj një herë, dy herë sa u ambientova tani këtu rri vetë”, deklaroi ajo, ndërsa theksoi se e di që fëmijët do ta largojnë që aty, por po mundohet të kalojë sa më shumë ditë në banesën e saj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga