LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha “non grata”, çfarë do të ndodhte nëse do të zgjidhej sërish kryeministër

5 Nëntor 2023, 21:58, Aktualitet CNA
Berisha “non grata”, çfarë do të ndodhte nëse
Xhon Bolton

Gazetari Robert Papa në emisionin e tij Fokus që transmetohet në CNA TV, gjatë intervistës me ish këshilltarin për sigurinë të Donald Trump, Xhon Bolton, ka drejtuar pyetje se çfarë do të ndodhte nëse ish kryeministri Sali Berisha, i shpallur non grata nga Amerika do të zgjidhej sërish kryeministër në zgjedhjet e 2025.

Bolton është shprehur se kjo është diçka me të cilën nuk jemi përballur vitet e fundit por duhet parë situata.

Sipas tij çdo rast zgjidhet sipas rastit por ajo që vlen të theksohet është që në Shqipëri duhet të ketë zgjedhje të lira dhe të ndershme.

“Është diçka që ne nuk jemi përballur vitet e fundit dhe duhet të shikojmë situatën.

Them ne SHBA se unë s’jam në qeveri. Çdo rast zgjidhet sipas rastit. Ne duhet të sigurojmë që të ketë zgjedhje të lira në Shqipëri. Shqipëria është vend aleat, duam marrëdhënie të mira por duhet të kemi zgjedhje të lira dhe të ndershme. Për këtë po luftojmë dhe në SHBA”, tha Bolton. / CNA

Lajmet e fundit nga