LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Denoncim/ Berisha: Dallandyshe Bici me të motrën bëjnë kërdinë

5 Nëntor 2023, 12:12, Aktualitet CNA
Denoncim/ Berisha: Dallandyshe Bici me të motrën bëjnë
Ish-kryeministri Sali Berisha

Ish-kryeministri Sali Berisha ka ndarë në rrjetet sociale mesazhin e një qytetari dixhital.

Në mesazh bëhet me dije se personi që është arrestuar mbrëmë nga SPAK për mos prishjen e hotelit në Sarandë Inspektori i IKMT-së Qendrore Julian Preni, është sekseri personal i Dallandyshe Bicit.

Gjithashtu thuhet se Juliani ka një hotel në Golem me motrën e Dallandyshes me Elonën, e cila aktualisht është nën hetim të SPAK, Elona po bën emërimet tek Kadastra.

Krahas mesazhit Berisha shkruan se Dallandyshe Bici me të motrën bëjnë kërdinë!

Postimi i plotë:

Dallandyshe Bici me të motrën bëjnë kërdinë!!

Juliani i arrestuar para pak ditësh ishte sekser gjobvënës kryesor për llogari të Dallandyshes.

Por vet ai nuk mbetej xhep bosh.

Ai ndërtoi në Golem hotelin luksoz “Henry”.

Elona emëron në kadastër të gjithë personat e shkarkuar për korrupsion që punonin në Kthimin e Pronave! Laj e thaj vjedhje dhe vetëm vjedhje.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Pershendetje,

Uroj te jeni mire,

Desha tju jap nje informacion,

Personi qe shte arrestuar mbreme nga SPAK Per mos prishjen e hotelit ne sarande Inspektori i IKMT se Qendrore Julian Preni, eshte sekseri personal i Dallandyshe Bicit,

Juliani ishte sekseri i Dallandyshes dhe ishte i vetmi inspektor qe menaxhonte Jugun me mbeshtetje te Dallandyshes.

Juliani ka nje hotel ne Golem me motren e Dallandyshes me Elonen. E cila aktualisht eshte nen hetim te Spak, Elona po ben emerimet tek Kadastra.

Hoteli quhet : Henry 2019 ne kavaje.

Te gjithe qe ka shkarkuar Ministri Drejtesise per korrupsion nga Kthimi Pronave jane emeruar nga Elona ne Kadaster.

Pra te lutem jane dy momemte: Del urdher prishje per hotelin ne 2020 kur IKMT e drejtonte Dallandyshja dhe mbasi Juliani mer leket Hoteli nuk prishet ky eshte fakti pare.

Sepse nje inspektor task force nuk kishte fuqi te anullonte urdherin e prishjes se Kryeinspektores.

Juliani ishte sekseri personal i Dallandyshes kudo shkonte Juliani dhe mblidhte Leket pastaj ja conte Dallandyshes dhe pastaj investuan duke hapur dhe nje hotel.

Se dyti si mundet nje inspektor i nje Agjencie shtetrore sic ishte Juliani me 60 mij leke te reja rroge ne muaj Hape nje hotel nje resort lluksoz.

Dhe tjetra cfare ndryshimi dhe zhvillimi do kete Kadastra kur te gjithe punonjesit qe u shkarkuan nga Drejtoria e Antikorrupsion e Ministrise se Drejtesise nga Agjencia e Teajtimit te Pronave jane emeruar ne Kadaster ne poste Kyce. Kjo ndodh pasi Elona ka punuar tek Agjencia e Pronave dhe sekseret qe ka pasur atje i ka cuar tek motra e saj ne kadaster dhe i meaxhon Elona.

Elona shkon perdite tek Kadastra dhe rri te zyra e Dallandyshes dhe drejton dhe ndan punet.

Bashke me Julianin duhej arrestuar dhe Dallandyshja./ CNA

Lajmet e fundit nga