LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Me armë, municione e drogë në shtëpi/ E pëson 64-vjeçarja nga Durrësi

5 Nëntor 2023, 11:50, Aktualitet CNA
Me armë, municione e drogë në shtëpi/ E pëson
Foto ilustruese

Policia ka nisur procedimin penal ndaj një 64-vjeçareje në Durrës pasi i janë gjetur në banesë armë, municione e drogë.

Policia bëri kontroll në banesën e të moshuarës pasi vëllai i saj u arrestua më 22 tetor, për marrëdhënie seksuale me të mitura.

Shërbimet e Policisë kryen kontroll në banesën e motrës së shtetasit A. Ll. (të arrestuar më parë, për marrëdhënie seksuale me të mitura), shtetases M. D., në lagjen nr. 18.

Gjatë kontrollit në këtë banesë u gjetën të fshehura një armë zjarri kallashnikov, municion luftarak, një sasi lënde narkotike heroinë dhe një peshore elektronike që shërbente për ndarjen e lëndës narkotike, në doza, sende të cilat u sekuestruan në cilësinë e provës materiale.

Me armë, municione e drogë në shtëpi/ E pëson
Mjetet e sekuestruara

U referuan materialet shtesë në Prokurori, për shtetasin A. Ll., si dhe nisi procedimi në gjendje të lirë për shtetasen M. D., 64 vjeçe, për veprat penale “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe municionit luftarak” dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Me armë, municione e drogë në shtëpi/ E pëson
Mjetet e sekuestruara

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Durrës, për veprime të mëtejshme./ CNA

Lajmet e fundit nga