LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Tempulli”/ Në 24 orë 7 persona të arrestuar

4 Nëntor 2023, 16:29, Aktualitet CNA
“Tempulli”/ Në 24 orë 7 persona të arrestuar
Foto ilustruese

Megaoperacioni “Tempulli” vijon. Ministri i Brendshëm, Taulant Balla ka bërë me dije se në 24 orët e fundit janë arrestuar 7 persona në Fier, Mirditë dhe Krujë të përfshirë në veprimtari kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Operacioni Kombëtar “Tempulli” më i madhi i zhvilluar ndonjëherë nga Policia e Shtetit, vijon të ketë çdo ditë rezultate të mirëpritura nga familjet shqiptare.

Gjatë 24 orëve të fundit janë arrestuar shtatë persona në Fier, Mirditë dhe Krujë të përfshirë në veprimtari kriminale të shpërndarjes së lëndëve narkotike.

Një falenderim e mirënjohje të merituar për të gjitha strukturat e policisë të angazhuara në këtë operacion”, ka deklaruar Balla. / CNA

Lajmet e fundit nga